BRIGHTENING DAY PROTECTION

L2,400

Ka stok

In Stock

SKU: 10230

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem kujdesi ditor me SPF 20. Shkelqen dhe parandalon rrudhat dhe formimin e njollave ne lekure.
Me kalimin e kohës, përbërësi aktiv shumë efektiv, hexylresorcinol, siguron një efekt ndriçues të lëkurës.

perdorimi

Aplikojeni çdo ditë në mëngjes pas pastrimit te fytyres, qafë dhe dekolte dhe masazhojeni butësisht. Shmangni zonën rreth syve.

perberesit

• Hexylresorcinol: Përbërësi aktiv shumë efektiv është një frenues i fuqishëm i tirozinazës, i cili është vërtetuar se ndriçon lëkurën me 37% brenda 8 javësh. Për më tepër, heksilresorcinoli shfaq efekte të vërtetuara klinikisht kundër plakjes (përmirësim i ndjeshëm i pabarazisë, shkëlqimit dhe rrudhave të imta)
• Izomerat saharid: Substancë hidratuese e përftuar nga sheqernat natyrale; është e lidhur fort me keratinën e lëkurës dhe rezulton në depërtim optimal të lagështisë në lëkurë për shkak të kapacitetit të saj shumë të mirë lidhës me ujin
• Dioksid titani: Inorganik, filtër mikrofin UV, mbrojtje fizike ndaj dritës me ndriçim të dukshëm të lëkurës, i cili është i dukshëm menjëherë.
• Filtri UV: Filtrat organikë-kimikë UVA dhe UVB mbrojnë lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga rrezatimi UVA dhe UVB.

paketimi

50 ml