DEFENCE B-LUCENT PROTECTIVE CREAM SPF 50

L2,860

Ka stok

In Stock

SKU: 2324

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Parandaluar formimin e njollave te erreta dhe perkeqesimin e atyre ekzistuese. Perfshirja e mbrojtjes te larte UV (SPF 50) dhe perberesit e veçante aktiv, mbrojne lekuren cdo dite nga zhvillimi i hiperpigmentimit te shkaktuar nga dielli. Ribalancon prodhimin natyral te melanines. Ideal edhe si baze pe make up-in.

permban

Gentisat Metili: Nje substance natyrale e fituar nga rrenja gentianes. Ndihmon ne procesin e prodhimit te melanines duke penguar enzimen tirosinaze.

Peptidi biomimetik: Pengon sinjalin qe shkakton prodhimin e melanines (melanogjenezen) dhe frenon enzimat e perfshira ne procesin e sintezes se melanines.

Lipo-amino acid: Pengon sinjalin qe shkakton melanogjenezen.

perdorimi

Aplikojeni ne mengjes ne fytyre, qafe dhe dekolte pas pastrimit te lekures.

paketimi

40 ml