105 Ladies Lined Silicone Insoles With Metatarsal Pad

L3,550

Ka stok

In Stock

SKU: 2689

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Shtroje te holla silikoni ORIONE te dizenjuara posacerisht per kepucet e zonjave.

-Pjesa ne kontakt me kemben eshte e veshur me nje pelhure hipoalergjike, qe parandalon perhapjen e baktereve.

-Sistemi anti-rreshqites ne thember siguron pozicionim korrekt te shtrojes ne kepuce.

-Fale materialit te vecante, shtrojet e silikonit ORIONE ndihmojne ne shperndarjen e presionit te ushtruar ne kembe gjate ecjes apo       qendrimit ne kembe.

-Ato kane te integruar gjithashtu nje jastek metatarsal me densitet te diferencuar silikoni per nje amortizim sa me te mire te goditjeve.

– Ndihmon ne clirimin e dhimbjeve plantare dhe ne parandalimin e krijimit te kallove ne kembe.

indikime

Indikimet:

– Mbron thembren nga goditjet e ushtruara gjate ecjes dhe vrapimit.

– Bunions

– Talalgia

– Tendinit

– Metatarsalgia

– Ne kujdes post operator

– Ne personat qe qendrojne per shume gjate ne kembe

paketimi

2 shtroje silikoni.

E disponueshme ne tre masa.