SAW PALMETTO EXT 80MG x 90 SGELS

L2,760

Ka stok

In Stock

SKU: 13392

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes me vaj të farave të kungullit dhe zink i cili mbështet funksionin e shëndetshëm të prostatës.
Studimet tregojnë se ekstrakti i saw palmetos mund të ndihmojë në mbështetjen e rrjedhës së shëndetshme të urinës dhe funksionit të prostatës.
Zinku është përfshirë në formulë sepse është një mineral thelbësor që është veçanërisht i rëndësishëm për funksionin endokrin dhe shëndetin e përgjithshëm riprodhues.
Vaji i farës së kungullit është përdorur si bazë për këtë produkt, duke kontribuar me acide yndyrore esenciale dhe fitosterole që janë të rëndësishme për shëndetin e meshkujve.

 

Permbajtja

Permbajtja: Sasia per dozim: Sasia % se vleres ditore:
Kaloritë 15 *
Yndyrë totale i gr 1 %
Proteina <1 g 2 %
Zinku (nga glukonati i zinkut) 20 mg 182%
Ekstrakt i Saw Palmetto Berry (Serenoa repens) (Fruta) 160 mg *
Vaji i farës së kungullit 1 gr (1000 mg) *

Perdorimi

Merrni 2 kapsula xhelatinoze në ditë me ushqim.

Paketimi

90 Kapsula xhelatinoze.