Vitamin B-12 Complex Liquid

L1,470

Ka stok

In Stock

SKU: 10413

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Për një sistem nervor të shëndetshëm
  • Për më shumë energji

Vitamina B-12 (Cyanocobalamin) është një vitaminë e tretshme në ujë, e nevojshme për mirëmbajtjen e shëndetshme të sistemit nervor dhe për prodhimin e energjisë nga yndyrnat dhe proteinat.  Vitamina B12 është gjithashtu thelbësore për sintezën e ADN-së gjatë ndarjes qelizore, prandaj dhe është e rëndësishme për shumëfishimin dhe formimin e qelizave -p.sh qelizat e gjakut.

PERDORIMI

1/4 e një luge caji, mbajeni në gojë për 30 sekonda dhe pastaj gëlltiteni. Mund të merret në mëngjes ose gjatë një vakti. Tundeni mirë para përdorimit.

PERMBAJTJA

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitamin C (si Acid Askorbik) 20 mg 22%
Tiaminë (Vitaminë B1) 0.6 mg 50%
Riboflavinë (Vitaminë B2) 1.7 mg 131%
Niacinë (si Niacinamide) 20 mg 125%
Ekstrakt Stevia (gjethe) 2 mg *
Vitaminë B6 (nga HCl Piridoksin) 2 mg 118%
Folate DFE (200 mcg acid folik) 333 mcg 83%
Vitamin B12 (si Cianokobalamin) 1 mg (1,000 mcg) 41,667%
Acid Pantotenik (nga Pantotenat kalciumi) 30 mg 600%

PERBERES TE TJERE

Ujë i dejonizuar, glicerinë bimore, xylitol, acid malik, shije natyrale, sorbat potasiumi, rrënjë xhinxheri, fibra qitro dhe vaj kanelle.

PAKETIMI

59 ml