Vitamin C-1000 RH SR 100 Tablets

L2,100

Ka stok

In Stock

SKU: 11884

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Vitamina C ndihmon ne forcimin e sistemit imunitar.

Vitamina C është gjithashtu e nevojshme për prodhimin e kolagjenit (një proteinë strukturore në indin lidhor) dhe për këtë arsye është e rëndësishme për shëndetin e lëkurës, kockave dhe kyçeve.

Vitamina C është e nevojshme për metabolizmin e aminoacideve, sintezën e neurotransmetuesve dhe përdorimin e shumë lëndëve ushqyese, si acidi folik dhe hekuri.

Është gjithashtu një antioksidant shumë efektiv që mund të ndihmojë në ruajtjen e indeve të shëndetshme duke neutralizuar radikalet e lira të krijuara gjatë metabolizmit normal dhe ekspozimi ndaj faktorëve stresues të mjedisit.

Kjo përzierje unike përfshin rose hips dhe bioflavonoidet që punojnë në mënyrë sinergjike me vitaminën C.

PERDORIMI

Merrni 1 tabletë në ditë. Ruani në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Permbajtja

Permbajtja Sasia per dozim Sasia % se vleres ditore
Vitamina C (si acid askorbik)  1 g (1000 mg)    1111 %
Pluhur Rose Hips (Rosa canina) (Fruta)  25 mg
Kompleksi bioflavonoid i agrumeve  25 mg

perberes te tjere

Celulozë mikrokristaline, Veshje Vegjetariane dhe Stearat Magnezi (burim vegjetal).

Vetëm për të rriturit.

Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzënë/në gji, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

Mbajeni larg fëmijëve.

paketimi

100 tableta