Vitamin C-1000 RH Tablets

L2,030

Ka stok

In Stock

SKU: 764/435

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Vitamina C ndihmon ne forcimin e sistemit imunitar.

Ajo është gjithashtu e nevojshme për prodhimin e kolagjenit dhe për këtë arsye është e rëndësishme për shëndetin e lëkurës, kockave dhe kyçeve.

Vitamina C është e nevojshme për metabolizmin e aminoacideve, sintezën e neurotransmetuesve dhe përdorimin e shumë lëndëve ushqyese, si acidi folik dhe hekuri.

Është gjithashtu një antioksidant shumë efektiv që mund të ndihmojë në ruajtjen e indeve të shëndetshme duke neutralizuar radikalet e lira të krijuara gjatë metabolizmit normal dhe ekspozimi ndaj faktorëve stresues të mjedisit.

Permbajtja

Permbajtja: Sasia per dozim:          Sasia % së vlerës ditore:
Vitamina C (si acid askorbik)      1 g (1000 mg)    1111 %
Pluhur Rose Hips (Rosa canina) (Fruta)    25 mg

perdorimi

Merrni 1 tabletë në ditë. Ruani në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Paralajmerime: Vetëm për të rriturit. Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzënë/në gji, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore. Mbajeni larg fëmijëve.

Përbërës të tjerë: Celulozë mikrokristaline, Veshje Vegjetariane dhe Stearat Magnezi (burim vegjetal).

Paketimi

100 tableta