Vitamin C-500 Calcium Ascorbate Capsules

L1,850

Ka stok

In Stock

SKU: 11229

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Ky produkt përmban Askorbat kalciumi, një formë e tamponuar e vitaminës C, që nuk është acidike dhe ofron përthithshmëri të lartë, gjithashtu përmban dhe bioflavonoide të cilat punojnë në sinergji me vitaminën C për të rritur efikasitetin e saj. Vitamina C është një nutrient esencial solubil dhe antioksidant i fuqishëm i mirënjohur për rolin e saj vital në sistemin imunitar. Vitamina C është një antioksidant shumë efektiv i cili mbron strukturat e trupit nga stresi oksidativ, gjithashtu është shumë e rëndësishme për prodhimin e kolagjenit dhe si rrjedhojë esenciale për lëkurën, kockat dhe artikulacionet.

perdorimi

1 kapsulë, 1 deri në 3 herë në ditë.

paketimi

100 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitaminë C (nga Askorbat Kalciumi) 500 mg 556%
Kalcium (nga Askorbat Kalciumi) 55 mg 4%
Kompleks Bioflavonoidesh nga qitro 10 mg *

perberes te tjere

Xhelatinë (kapsula), celulozë dhe stearat magnezi (origjinë bimore).