SLIM MENOPAUSE DECOTTOPIA

L3,550

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11776

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqimor i pasur me ekstakte ujore të 21 bimëve medicinale. Ushtron një efekt balancues të nivelit të estrogjenit tek femrat në menopauzë.

Menopauza është një fazë në jetën e secilës grua në të cilën rënia e estrogjenit mund të çojë në sëmundje të ndryshme duke përfshirë: shtimin e peshës, afshe, ankth dhe nervozizëm. Sage (sherbela) lufton problemet e menopauzës dhe rregullon procesin e djersitjes, ndërsa Rhodiola, një tonik adaptogjen, punon duke ruajtur gjendjen normale te humorit. Së fundi, Hops (humbullarja) promovon relaksim në rast të stresit.

Pa alkool, pa sheqer, pa konservues, pa gluten.

Embëlsuar me stevia.

E përshtatshme për gratë në promenopauzë dhe ato në menopauzë.

perdorimi

Është e këshillueshme që 30-60 ml lëng, të treten në një shishe me ujë 1,5 litër dhe të konsumohen gjatë ditës.

permban

Ekstrakt ujor i bimëve të hidhura 70%: Humulus lupulus L.(Humbullarja), gjethe Salvia officinalis L.(sherebele), rrënjë Rodiola (Rhodiola rosea L.), Spirulina (Spirulina platensis (Gomont) Geitler) thallus, Serenoa repens (Serenoa repens (W.Bartram) Fruta të vogla, maja Lespedeza (Lespedeza capitata Mich.), barishte Equisetum arvense L.(Këputja), Eleutherococcus senticosus (Rupr. et Maxim.), Muira Puama (Ptyetalum olacoides Benth)., gjethe Bearberry (Arctostaphylos uva ursi L. Spreng.) gjethe, Pilosella (Hieracium pilosella L.) Ujë, aromatizues, ngjyrues (karamel i thjeshtë), ëmbëlsues: Stevia.

paketimi

500 ml