DEFENCE HYDRA5 Mattifying moisturising fluid

L2,570

Ka stok

In Stock

SKU: 2076

Pershkrimi i produktit

Hidraton dhe matifikon lekuren. I pershtatshem per lekurat mikse dhe te yndyrshme. Mban sebumin nen kontroll deri ne 8 ore. Redukton poret. I testuar per te qene jo komedogjen.

 

permban

DetoxHyal5:  Bazuar ne nje kombinim te perberesve aktiv te bimeve detoksifikuese dhe acidit hialuronik ne 5 pesha te ndryshme molekulare per te hidratuar lekuren dhe per te forcuar mekanizmat e saj mbrojtes kunder stresit oksidativ te perditshem.

Ekstrakt i  Cistus incanus: Bime mesdhetare e pasur me polifenole qe kryen nje efekt te fuqishem antioksidues lufton radikalet e lira endogjene (shkaktuar nga frymemarrja qelizore) dhe ekzogjene (shkaktuar nga rrezet UV, ndotja).

Ekstrakt i Ginostema: Fuqizon funksionin mbrojtes te lekures dhe mekanizmat natyral te detoksifikimit.

Acidi Hialuronik: Me 5 pesha te ndryshme molekulare siguron hidratim te thelle  ne te gjitha shtresat epidermale: ne siperfaqe per te luftuar dehidrimin dhe ne brendesi per te rivendosur rezervat e ujit te lekures.

Rreshira Pistacia lentiscus: Ka rol astringjent dhe pastrues, ne kete menyre kontrollon sebumin e  tepert dhe minimizon poret.

perdorimi

Aplikojeni ne mengjes dhe/ose ne mbremje pas pastrimit te lekures dhe pas aplikimit te serumit Hydra5 Booster.

paketimi

40 ml