Detoxifying day cream regular

L4,550

S’ka stok

Out of stock

SKU: 1355

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem dite për lëkurat mikse në të yndyrshme, me filtra mbrojtes ndaj rrezeve UVA/UVB dhe IR. Përmban ekstrakte Leucogenes grandiceps, e cila forcon barrieren mbrojtese të lëkurës duke e bërë lëkuren me pak të ndjeshme ndaj agjenteve të jashtem, ekstrakte të Kamelias së kuqe me efekt detoks, si dhe acid hialuronik dhe pentavitin, te cilat hidratojne lëkurën dhe minimizojnë rrudhat.

Efektet dhe karakteristikat:

· Hidratim afatgjatë i lëkurës (efekt afatgjatë që zgjat 72 orë)

· Forcimi i funksionit pengues të lëkurës

· Redukton humbjen transepidermale të ujit

· Efekt qetësues dhe anti-inflamator

· Efekt kundër ndotjes

· Qetëson skuqjen

· Formon një film që lidh ujin në sipërfaqen e lëkurës

· Mbron lëkurën nga tharja

· Zbut linjat dhe rrudhat

· Anti-oksidues

· Pengon enzimat që marrin pjesë në procesin e plakjes së lëkurës

· Parandalon stresin e shkaktuar nga rrezet infra të kuqe

· Frenon përgjigjet e inflamacionit

· Stimulimi i sintezës së kolagjenit

· Mbrojtje UVA/UVB + infra të kuqe

perdorimi

Aplikoni kremin në mëngjes pas pastrimit të fytyrës.

paketimi

50 ml