REGULATING RETINOL CREAM

L3,380

Ka stok

In Stock

SKU: 13198

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem ushqyes me retinol të stabilizuar dhe kompleksin inovativ Equal Rafining për lëkurën mature, mjaft të thatë dhe me njolla. Ka një efekt anti-inflamator dhe mbështet procesin e rigjenerimit natyral të lëkurës.

Permbajtja

  • Retinol i kapsuluar: Stimulon prodhimin e kolagjenit dhe rritjen e qelizave të reja të lëkurës. Efekt kundër rrudhave; Rritja e stabilitetit dhe funksionalitetit në krahasim me retinolin e pakapsuluar, depërton në shtresat më të thella të lëkurës.
  • Kompleksi i Rafinimit të Barabartë: Kombinimi i acidit oleanolik dhe ekstraktit nga lëvorja e Enantia Chlorantha ngadalëson rritjen e sebociteve. Gjëndrat dhjamore futen në gjendje të fjetur, duke reduktuar shkëlqimin e yndyrshëm me -21,7% dhe madhësinë e poreve me -16% pas 28 ditësh.
  • Acidi hialuronik (zinxhir i shkurtër dhe i gjatë): Hidraton dhe mban lagështinë.
  • Ekstrakti i Aloe Verës: Qetësues, pastrues, hidratues.
  • Gjalpë Shea: Zbutës natyral; e lë lëkurën të ndjehet e butë dhe elastike.
  • Glicerina: Siguron lagështi.

perdorimi

Aplikoni kremin në lëkurën e pastruar në mëngjes dhe/ose në mbrëmje dhe masazhojeni butësisht. I përshtatshëm edhe si bazë per make-up.

paketimi

50 ml.