DEFENCE SUN 30 FLUID LOTION

L3,100

Ka stok

In Stock

SKU: 12840

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Spraj trupi me mbrojtje te larte SPF 30, per lekura normale dhe te thata.

Dhuron nje mbrojtje te trefishte ndaj diellit:
• Mbron nga demtimet afatshkurtra qe shkaktojne rrezet UVA dhe UVB.
• Mbron nga radikalet e lira te shkaktuara nga rrezet IR.
• Mbron nga demtimet afatgjata fale kompleksit “PRO- REPAIR”.

  1. I testuar për nikelin
  2. Pa konservantë
  3. Pa parfum
  4. Pa gluten

permban

Teknologjia NETWORK EXPERT: Bazuar ne nje polimer special, i cili formon nje rrjete mbi lekure qe “ruan” filtrat, gje qe rezulton ne shperndarje maksimale te diellit mbi lekure dhe permiresim te performances se filtrit.
Kompleks Pro-Repair: nje sinergji e veçante e perberesve aktive:
• Niacin: ndihmon per te luftuar demtimin biologjik, duke forcuar keshtu mekanizmat e mbrojtjes natyrore te ADN-se dhe riparimit.
• Beta-Glukan/L-Carnitine: Patente e perberesve qe stimulon sistemin mbrojtes natyral te lekures dhe lufton radikalet e lira.
• Vitamina E: ka efekt antioksidues.

Ingredientët: aqua (water), C12-15 alkyl benzoate, dibutyl adipate, caprylic/capric triglyceride, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, 1,5-pentanediol, ethylhexyl triazone, triacontanyl PVP, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, aluminum starch octenylsuccinate, dicaprylyl carbonate, poloxamer 407, lactobacillus ferment, sodium stearoyl glutamate, niacinamide, acrylates/ C12-22 alkyl methacrylate copolymer, tocopheryl acetate, caprylyl glycol, sodium carboxymethyl beta- glucan, carnosine, ethylhexylglycerin, dimethicone, PPG-12/SMDI copolymer, panthenol, allantoin, caprylhydroxamic acid, glycerin, lactic acid, hydroxypropyl methylcellulose, arginine, coco-glucoside, xanthan gum, disodium lauryl sulfosuccinate, pentylene glycol, trisodium ethylenediamine disuccinate

perdorimi

Aplikoni produktin para ekspozimit ne diell dhe perserisni aplikimin cdo dy ore ose sa here te jete e nevojshme. Tundeni para perdorimit. Mos e sperkatni direkt mbi fytyre. Shmangni kontaktin e drejtperdrejte me rrobat.

paketimi

200 ml