DEFENCE SUN 50+ MAT PROTEZIONE 50 ML

L1,950

Ka stok

In Stock

SKU: 11816

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem dielli me Spf 50+, krijuar posacërisht për lëkurat e yndyrshme me imperfeksione. përmban përbërës aktiv me efekt sebum-normalizues, që luftojnë yndyrën e tepërt në lëkurë duke e lënë atë të thatë dhe me një efekt mat.

Ofron mbrojtje të trefishtë:

  • Mbron nga dëmtimet afatëshkurtra të shkaktuara nga rrezet UVA-UVB.
  • Mbron nga radikalet e lira të shkaktuara nga rrezet IR.
  • Mbron nga dëmtimet afatëgjata falë kompleksit special “PRO-REPAIR Complex”, i cili forcon mekanizmat natyral të mbrojtjes dhe riparimit të DNA.

Jo-komedogjenik.

Rezistent ndaj ujit.

perdorimi

Aplikoni produktin para ekspozimit në diell dhe riaplikojeni sa herë të jetë e nevojshme. Tundeni para përdorimit.

permbajtja

Pro-Repair complex”: një sinergji e veçantë mes përbërësve aktiv si:

  • Niacina: Lufton dëmet biologjike, duke forcuar mbrojtjen natyrore të ADN-së dhe mekanizmat e rigjenerimit.
  • Beta-Glukan / L-karnitine: Patentë perberesish që stimulojne sistemet e mbrojtjes natyrale të lëkurës, dhe luftojne radikalet e lira.
  • Vitamina E: Ka veti antioksidante.

Acid oleanolik dhe dihidroguaiaretik: Reduktojnë yndyrën e tepërt dhe hiperkeratozën.

paketimi

50 ml