DEFENCE SUN BABY&KID AFTER SUN LOTION MOIS 200ML

L1,950

Ka stok

In Stock

SKU: 13530

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Formulim hidratues i zhvilluar posaçërisht për të freskuar lëkurën delikate dhe të ndjeshme të foshnjave dhe fëmijëve.

Përmban përbërës me veti qetësuese për të reduktuar skuqjen dhe për të dhënë lehtësim të menjëhershëm, duke e lënë lëkurën të butë dhe të hidratuar. Përfshin kompleksin special “PRO-REPAIR” që parandalon dëmtimet nga rrezatimi i diellit dhe që vazhdon të funksionojë edhe kur nuk është në diell, duke promovuar mekanizmat natyralë të riparimit të lëkurës.

 

 

permban

  • Nikotinamidi dhe vitamina E -ndihmon për të luftuar dëmtimin biologjik duke forcuar mekanizmat natyrorë të mbrojtjes dhe riparimit të ADN-së.
  • Vitamina E ka një efekt antioksidant
  • Beta-Glukan/L-Karnozina stimulon mbrojtjen natyrale, biologjike të lëkurës dhe kundër radikaleve të lira.
  • Acidi 18-beta-glicirretinik dhe alfa-bisabolol përbërës me prejardhje bimore që kanë një efekt qetësues. Ofron lehtësim efektiv, duke reduktuar skuqjen dhe acarimin.
  • Panthenol (provitamin B5) dhe Allantoin i pari siguron hidratim dhe qetëson çdo shqetësim për shkak të ekspozimit të tepërt në diell. Alantoina mbron dhe riparon lëkurën, ndërsa qetëson skuqjen.

Ingredientët: aqua (water), octyldodecanol, glycerin, propylene glycol, paraffinum liquidum (mineral oil), cyclopentasiloxane,polysorbate 60, C12-15 alkyl benzoate, sorbitan stearate, dimethicone, triethanolamine, glyceryl stearate, petrolatum, niacinamide,urea, polysorbate 20, tocopheryl acetate, caprylyl glycol, sarcosine, myrtus communis leaf water, mentha piperita leaf water (menthapiperita (peppermint) leaf water), sodium carboxymethyl beta-glucan, carnosine, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer,capryloyl glycine, aluminum starch octenylsuccinate, bisabolol, allantoin, menthyl lactate, panthenol, glycyrrhetinic acid, carbomer,hydroxypropyl guar, lactic acid, caprylhydroxamic acid, propanediol, citric acid, pentylene glycol, polyquaternium-6, disodium EDTA.

perdorimi

Aplikojeni në fytyrë dhe trup pas çdo ekspozimi në diell, pas larjes së fëmijës suaj.