DEFENCE SUN AGE-UV 50+mattifying 50 ML

L3,350

Ka stok

In Stock

SKU: 14309

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem dielli për lëkurën normale dhe të kombinuar.

Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezatimit UVA, UVB dhe mbron nga radikalet e lira të krijuara nga rrezet IR.

Ndihmon në reduktimin e rrudhave dhe linjave të imëta, parandalon në mënyrë efektive njollat e errëta dhe redukton ato ekzistuese.

Me një teksturë shumë të lehtë dhe ofron një efekt mat, mbron dhe hidraton lëkurën dhe është i padukshëm në lëkurë.

Testuar për të qenë jokomedogjen.

permban

  • 2% Niacinamide: nxit sintezën e kolagjenit dhe kundërvepron transferimin e melaninës në keratinocitet, duke nxitur kështu reduktimin e njollave.
  • 1% Ectoin: hidraton lëkurën dhe ka një efekt riparues, anti-rrudhë. Gjithashtu ka veti gjithëpërfshirëse për tu mbrojtur nga efektet e dëmshme të rrezatimit UVA, UVB dhe radikaleve të lira të krijuara nga rrezet IR, duke parandaluar kështu fotoplakjen.
  • Acidi Hyaluronik: përmirëson hidratimin e thellë të lëkurës, nxit ritmet natyrale të diferencimit të epidermës, duke forcuar kështu lëkurën e hollë dhe të dehidratuar.
  • Vitamina E: përbërës antioksidant dhe mbrojtës.

perdorimi

Aplikojeni në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën në mëngjes, pas pastrimit të lëkurës dhe para aplikimit të grimit. Në rast të ekspozimit të zgjatur ndaj diellit, ri-aplikoni shpesh produktin në sasinë e duhur.

paketimi

50 ml