DEFENCE SUN BABY & KID 50+ SPRAY LOTION

L3,300

Ka stok

In Stock

SKU: 12838

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Spraj me mbrojtje maksimale me SPF 50+ per bebet dhe femijet.
Dhuron nje mbrojtje te trefishte ndaj diellit: Mbron nga demtimet afatshkurtra qe rrezet UVA dhe UVB shkaktojne. Mbron nga radikalet e lira te shkaktuara nga rrezet IR. Mbron nga demtimet afatgjata fale kompleksit “PRO- REPAIR”.

  • I testuar për nikelin
  • Pa konservantë
  • Pa parfum
  • Pa gluten

permban

-Teknologjia NETWORK EXPERT: Bazuar ne nje polimer special, i cili formon nje rrjete mbi lekure qe “ruan” filtrat, gje qe rezulton ne shperndarje maksimale te diellit mbi lekure dhe permiresim te performances se filtrimit.
-Kompleksi PRO-Repair, nje sinergji e vecante e perberesve aktive:
-Niacin: ndihmon per te luftuar demtimin biologjik, duke forcuar keshtu mekanizmat e mbrojtjes natyrale te ADN-se dhe riparimit.
-Beta-Glucan/L-Carnosine: Patente e perberesve qe stimulojne sistemet natyrale te mbrojtjes se lekures dhe luftojne radikalet e lira.
-Vitamin E: Ka efekt antioksidues.

Ingredientët: Ingredients: aqua (water), dibutyl adipate, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, coco-caprylate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, ethylhexyl triazone, cocoglycerides, triacontanyl PVP, phenylbenzimidazole sulfonic acid, 1,5-pentanediol, arginine, acrylates/C12-22 alkyl methacrylate copolymer, niacinamide, butylene glycol, polyglyceryl-6 stearate, tocopheryl acetate, silica, caprylyl glycol, sodium carboxymethyl beta-glucan, carnosine, ethylhexylglycerin, panthenol, allantoin, xanthan gum, coco-glucoside, glycerin, caprylhydroxamic acid, polyglyceryl-6 behenate, sclerotium gum, citric acid, disodium lauryl sulfosuccinate, pentylene glycol, tocopherol, trisodium ethylenediamine disuccinate.

perdorimi

Aplikojeni para ekspozimit ne diell dhe perserisni aplikimin cdo dy ore ose sa here te jete e nevojshme. Tundeni para perdorimit.

paketimi

200 ml