DEFENCE SUN 30 MINERAL CREAM 100 ML

Out of stock

SKU: 14310

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem për fytyrën dhe trupin me spf 30 e formuluar ekskluzivisht me një filtër mineral specifik për lëkurat shumë të ndjeshme dhe të brishtë. Ofron mbrojtje me spektër të gjerë nga rrezet UVA-UVB dhe nga radikalet e lira të krijuara nga rrezet IR.

 

permban

Filtri mineral (oksid zinku)

Nikotinamide  –  ndihmon për të luftuar dëmtimin biologjik duke forcuar mekanizmat natyrorë të mbrojtjes dhe riparimit të ADN-së.

Vitamina E – stimulon mbrojtjen natyrale, biologjike të lëkurës dhe lufton radikalet e lira.

Beta-Glukan/L-Karnozina – stimulon mbrojtjen natyrale, biologjike të lëkurës dhe kundër radikaleve të lira.

Panthenol (provitamin B5), Allantoin – ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës gjatë ekspozimit në diell.

Ingredientet: 

aqua (water), zinc oxide, C12-15 alkyl benzoate, PPG-15 stearyl ether, polyglyceryl-4 diisostearate/polyhydroxystearate/ sebacate, cocoglycerides, shea butter ethyl esters, triacontanyl PVP, stearyl heptanoate, magnesium sulfate, stearyl caprylate, polyhydroxystearic acid, PEG-45/dodecyl glycol copolymer, niacinamide, dimethicone, tocopheryl acetate, triethoxycaprylylsilane, sodium carboxymethyl beta-glucan, carnosine, 1,5-pentanediol, caprylyl glycol, panthenol, allantoin, dipropylene glycol, pentylene glycol, tropolone, trisodium ethylenediamine disuccinate, panthenol, allantoin, caprylhydroxamic acid, glycerin, lactic acid, hydroxypropyl methylcellulose, arginine, coco-glucoside, xanthan gum, disodium lauryl sulfosuccinate, pentylene glycol, trisodium ethylenediamine disuccinate.

perdorimi

Aplikoni një sasi të mjaftueshme përpara se të ekspozoheni në diell. Në rast të ekspozimit të zgjatur ndaj diellit, ri-aplikoni shpesh produktin në sasinë e duhur.

paketimi

100 ml.