DEFENCE SUN Baby & Kid 30 SPRAY LOTION 200ML

L3,160

Ka stok

In Stock

SKU: 13531

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Formulë e re specifike për lëkurën delikate të fëmijëve, e krijuar për të ofruar fotombrojtje të trefishtë për lëkurën: mbrojtje me spektër të gjerë nga rrezatimi UVA-UVB, mbrojtje nga radikalet e lira të shkaktuara nga rrezatimi IR.

Falë kompleksit Pro-Repair forcon mekanizmat e mbrojtjes natyrore dhe riparimit biologjik të lëkurës. Me SPF BOOSTER, një përbërës që ju lejon të optimizoni përqendrimin e filtrave. Teksturë shumë e lehtë për t’u aplikuar dhe jo ngjitëse. Shumë rezistent ndaj ujit dhe rërës.

permban

  • Filtra UVA dhe UVB
  • Nikotinamide dhe vitamina E: i pari ndihmon për të luftuar dëmtimin biologjik duke forcuar mekanizmat natyrorë të mbrojtjes dhe riparimit të ADN-së.
  • Vitamina E ka një efekt antioksidant
  • Beta-Glukan/L-Karnozina stimulon mbrojtjen natyrale, biologjike të lëkurës dhe mbron nga radikalet e lira.
  • Panthenol (provitamin B5), Allantoin ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës gjatë ekspozimit në diell.

Ingredientët: aqua (water), dibutyl adipate, C12-15 alkyl benzoate, caprylic/capric triglyceride, diethylamino hydroxybenzoyl hexylbenzoate, ethylhexyl triazone, 1,5-pentanediol, triacontanyl PVP, aluminum starch octenylsuccinate, dicaprylyl carbonate, poloxamer 407,bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, sodium stearoyl glutamate, lactobacillus ferment, niacinamide, caprylyl glycol, tocopherylacetate, ethylhexylglycerin, sodium carboxymethyl beta-glucan, carnosine, dimethicone, PPG-12/SMDI copolymer, acrylates/C12-22alkyl methacrylate copolymer, glycerin, caprylhydroxamic acid, panthenol, allantoin, bisabolol, cetearyl alcohol, lactic acid, hydroxypropylmethylcellulose, xanthan gum, arginine, coco-glucoside, disodium lauryl sulfosuccinate, pentylene glycol, trisodium ethylenediamineDisuccinate.

perdorimi

Aplikojeni në një sasi të mjaftueshme përpara ekspozimit në diell dhe përsërisni aplikimin shpesh. Shkundni para përdorimit. Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me rrobat. Mund të njollosë veshjet.

paketimi

200 ml