HIGH PROTECTION SUN CARE SPF 50

L3,500

In Stock

SKU: 12532

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem për fytyrën që përthithet shpejt dhe ofron një nivel të lartë mbrojtjeje nga dielli, duke parandaluar plakjen e parakohshme të lëkurës për shkak të dritës. Një sistem filtrimi me brez të gjerë fotostabil mbron në mënyrë efektive lëkurën nga rrezet UV-A dhe UV-B, duke siguruar mbrojtje të shkëlqyer kundër djegieve nga dielli, rrudhave dhe njollave të pigmentit që lidhen me diellin.

permban

  • Ectoin®, i cili parandalon dëmtimin e lëkurës të shkaktuar nga rrezet UV në nivel qelizor dhe forcon sistemin mbrojtës të lëkurës.
  • Acidi Hyaluronik (zinxhir i shkurtër dhe i gjatë): Kundër plakjes; hidraton thellësisht lëkurën.
  • Glicerina: veti hidratuese.

paketimi

75 ml

perdorimi

Aplikojeni në lëkurën e pastruar të fytyrës, duke u kujdesur që të mos bini në kontakt me mukozën dhe sytë. Për mbrojtje optimale, aplikojeni para ekspozimit në diell.