DEFENCE SUN BABY & KID – AFTER SUN LOTION

L1,450

S’ka stok

Out of stock

SKU: 2832

Pershkrimi i produktit

Locion hidratues, qetëson dhe riparon lëkurën e bebeve dhe fëmijëve pas ekspozimit në diell.

specifikime

Dhuron një mbrojtje të trefishtë ndaj diellit:

  • Mbron nga dëmtimet afatshkurtra që shkaktojnë rrezet UVA dhe UVB.
  • Mbron nga radikalet e lira të shkaktuara nga rrezet IR.
  • Mbron nga dëmtimet afatgjata falë kompleksit “PRO- REPAIR”.

permban

Acid  18-beta-glicirretinik dhe alfa-bisabolol:  Përbërës me origjinë nga bimët që kanë një efekt të provuar qetësues. Sigurojnë lehtësim efektiv, duke reduktuar skuqjen dhe acarimin.

Pantenol (provitamin B5): Siguron hidratim dhe qetëson cdo shqetësim të lëkurës si pasojë e ekspozimit të tepërt në diell.

Alantoine: Mbron dhe riparon lëkurën, ndërsa qetëson skuqjen.

Kompleks Pro-Repair: nje sinergji e veçantë e përbërësve aktivë:

  • Niacin: Ndihmon për të luftuar dëmtimin biologjik, duke forcuar kështu mekanizmat e mbrojtjes natyrore të ADN-së dhe riparimit.
  • Beta-Glukan/L-Carnitine: Patentë e përbërësve që stimulon sistemin mbrojtës natyral të lëkurës dhe lufton radikalet e lira.
  • Vitamina E: Ka efekt antioksidues.

perdorimi

Aplikoni në fytyrë dhe trup pas cdo ekspozimi në diell, pasi të keni larë fëmijen tuaj.

paketimi

200 ml