DEFENCE SCRUB MICRO-EXFOLIANTING

L1,600

Ka stok

In Stock

SKU: 2856

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Skrab fytyrë në trajtë kremoze, i pasur me lipide, i përshtatshëm për lëkura sensitive dhe intolerante. Pastron thellësisht lëkurën, largon qelizat e vdekura, si dhe nxit rigjenerimin qelizor duke e lënë lëkurën të fresket, të butë dhe me shkelqim.

permban

Gjalpe Shea: Emolient dhe hidratues shumë i mirë.

Vaji i bajames dhe vaji jojoba: Kane efekt zbutës dhe mbrojtës të lëkurës.

Pantenol (provitamia B5): Ka efekt qetësues.

Kokrriza të  Biodegradueshme (Glukomanan, Celuloza, fare Andiroba te pluhurizuar): Sfera eksfoliuese që kanë madhesi dhe veti të ndryshme.

perdorimi

Aplikojeni 1-2 herë në javë në fytyrë dhe në qafë duke shmangur zonën e syve, masazhojeni butesisht dhe shpelajeni me ujë të vakët.

paketimi

75 ml