LE DIECI ERBE PSILLIO 20 BUST.

L1,960

Ka stok

In Stock

SKU: 13037

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqimor me bazë psyllium, kumbull dhe përbërës bimor, të aromatizuar me kumbull. Psyllium, kumbulla, hiri, mallow, luleradhiqe, kanella permiresojne tranzitin intestinal.
Falë fibrave që përmban ai vepron si një laksativ masiv favorizon rregullsinë e tranzitit intestinal. Si ëmbëlsues përdoret ekstrakti me origjinë bimore i marrë nga gjethet e Stevia. Shije kumbulle.

• Psyllium dhe mallow kontribuojnë në vëllimin dhe konsistencën normale të jashtëqitjes.
• Psyllium gjithashtu ka një veprim prebiotik.
• Marshmallow promovon tranzitin intestinal dhe ka një veprim zbutës dhe qetësues në sistemin tretës.
• Balsami i limonit dhe angjinarja favorizojnë eliminimin e gazrave të zorrëve.
• Luleradhiqja dhe angjinarja nxisin funksionet hepatike dhe pastruese të trupit dhe gjithashtu nxisin funksionin e tretjes, së bashku me kanellën dhe balsamin e limonit.
• Ekstrakti i perimeve i marrë nga gjethet e stevias eshte përdorur si ëmbëlsues.

 

Perdorimi

1-3 bustina në ditë, mundësisht me stomak bosh. Treteni ne gotë me ujë (rreth 150 ml). Pas marrjes rekomandohet të pini shumë ujë gjatë gjithë ditës.

permbajtja

Lëvozhga e farës së psiliumit 98% pluhur 4.1 gr
Lëng i dehidratuar i frutave të kumbullës 230 mg
Pluhur i gjetheve të hirit 115 mg
Malva (Mallow) 110 mg
Psyllium 110 mg
Pluhur nga gjethet e balsamit te limonit 50 mg
Pluhur i rrënjës së luleradhiqes 50 mg
Pluhur i mjegullës së angjinares 50 mg
Pluhur nga levorja e kanelles 50 mg
Pluhur nga frutat e kopres 30 mg

Paketimi

20 Bustina.