Olio di Mandorle Dolci Te Bianco

L1,650

Ka stok

In Stock

SKU: 2736

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Vaji i bajames 100% i paster. Ky vaj hidraton dhe ushqen lekuren duke rritur elasticitetin e saj, perfshire dhe lekuren e bebeve, trajton, ushqen dhe forcon floket, parandalon strijat gjate shtatezanise dhe gjithashtu mund te perdoret si vaj masazhi. Eshte nje nga vajrat me te perdorur ne produktet kozmetike dhe ne receta natyrale. Ekzistojne 2 lloje te ketij vaji: i embel dhe i hidhur, por vaji i bajames se embel eshte me i keshillueshem per perdorim.

Vaji i bajames se embel eshte i pasur me acide yndyrore te shendetshme si acidi oleik (omega-9) dhe acid linoleik (omega-6) gjithashtu permban vitamina A, B dhe E te cilat jane esenciale per nje lekure te shendetshme.

perdorimi

Rekomandohet te aplikohet 1 here ne dite. Nuk ka nevoje per shperlarje.

paketimi

250 ml