Olio di Borragine

L2,760

Ka stok

In Stock

SKU: 2727

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Vaj nga bima Borago officinalis 100% i paster. (i presuar me te ftofte)

I pasur me acid linoleik (omega 6) dhe acid linolenik (omega 3). Ndihmon ne rigjenerimin e lekures dhe rrit elasticitetin e saj. Indikohet ne trajtimin e psoriazes, dermatitit, ekzemes, rrudhave dhe strijave. Ai gjithashtu ka efekt antiinflamator dhe ndihmon ne normalizimin e prodhimit te yndyres nga lekura.

perdorimi

Aplikojeni cdo dite sipas nevojes.

paketimi

30 ml