Olio di Mandorle Dolci Vaniglia

L2,400

Ka stok

In Stock

SKU: 2267

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Vaj bajame i parfumuar me vaj esencial vanilje. Vaji i bajames 100% i paster eshte nje nga vajrat me te perdorur ne produktet kozmetike dhe ne receta natyrale. Ekzistojne 2 lloje te ketij vaji: i embel dhe i hidhur, por vaji i bajames se embel eshte me i keshillueshem per perdorim.

specifikime

  • Vaji i bajames se embel eshte i pasur me acide yndyrore te shendetshme si acidi oleik (omega-9) dhe acid linoleik (omega-6) gjithashtu permban vitamina A, B dhe E te cilat jane esenciale per nje lekure te shendetshme.
  • Ky vaj hidraton dhe ushqen lekuren duke rritur elasticitetin e saj, perfshire dhe lekuren e bebeve, trajton, ushqen dhe forcon floket, parandalon strijat gjate shtatezanise dhe gjithashtu mund te perdoret si vaj masazhi.

perdorimi

Rekomandohet te aplikohet 1 here ne dite. Nuk ka nevoje per shperlarje.

paketimi

250 ml