ALOE VERA GEL ARGAN ORGANIC 100%

L1,100

Ka stok

In Stock

SKU: 11769

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Xhel i përqëndruar me ekstrakt të pastër Aloe Vera (i kultivuar pa pesticide). Ky xhel vepron tek lëkura e thatë dhe e dëmtuar duke dhuruar një efekt hidratues dhe ushqyes. Falë përmbajtjes të polisaharideve kontribuon në mirëmbajtjen e ekuilibrit hidrolipid të epidermës dhe nxit tonifikimin e lëkurës. Është vecanërisht efikas në rast irritimi, skuqje ose djegie të lëkurës dhe pas ekspozimit të zgjatur në rrezet e diellit.

Vaji i Arganit është i njohur për vetitë e tij hidratuese, ushqyese, rigjeneruese, antirrudhë dhe kundër strijave. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave, nuk yndyros dhe përthithet krejtësisht.

PERDORIMI

Aplikoni një sasi të mjaftueshme xheli në trup dhe masazhoheni derisa të përthithet plotësisht nga lëkura.

Perberesit

Aloe Vera

Vaj Argani

Perberes te  tjerë: Uj, vaj i bërthamës Argania Spinosa, Aloe Barbadensis, Akrilate / C10-30 Alkil akrilate Kryqpolimer, Disodium Edta, Hidroksid Natriumi, Fenoksietanol, Sorbat kaliumi.

Nuk permban: Parabene, parfum, SLS, SLES

Kujdes: Mbajeni larg fëmijëve. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë. Vetëm për përdorim të jashtëm.

PAKETIMI

200 ml