TRIDERM AD CLEANSING OIL BOTTLE 500 ML

L3,030

Ka stok

In Stock

SKU: 14313

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Larës micellar për trupin në trajtë vajore i përshtatshëm për pastrimin e përditshëm të foshnjave, fëmijëve dhe të rriturve me lëkurë të prirur ndaj atopisë. Redukton thatësinë, kruajtjen dhe skuqjen, duke ofruar lehtësim.

permban

SORBITOL: një agjent hidratues dhe mbrojtës.

Acidet yndyrore omega-3, omega-6 dhe omega-9: ndihmojnë në rivendosjen e integritetit të barrierës së lëkurës.

PANTHENOL dhe VITAMINA E: kanë efekte hidratuese dhe riparuese.

Ingredientët: 

aqua (water), sorbitol, decyl glucoside, PEG-200 hydrogenated glyceryl palmate, sodium lauroyl glutamate, dicaprylyl ether, methoxymethylbutanol, argan oil polyglyceryl-4 esters, sodium cocoamphoacetate, diglycerin, coco-glucoside, glyceryl oleate, panthenol, xylitol, PEG-7 glyceryl cocoate, PEG-6 caprylic/capric glycerides, potassium cocoate, phenylpropanol, tocopheryl acetate, linoleic acid, ethylhexylglycerin, oleic acid, palmiticacid, stearic acid, linolenic acid, polyquaternium-70, 1,2-hexanediol, propylene glycol, glycerin, arachidic acid, gondoic acid, behenic acid, citric acid, dipropylene glycol, tocopherol, trisodium ethylenediamine disuccinate.

perdorimi

Aplikojeni direkt në lëkurë siç është, ose holloni me ujë në pëllëmbën e dorës dhe fërkojeni në lëkurën e trupit, më pas shpëlajeni.

paketimi

500 ml