L-Arginine 500 mg Veg Capsules

L1,840

Ka stok

In Stock

SKU: 12221

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Aminoacid qe luan rol në zgjerimin e enëve të gjakut. Arginina është një aminoacid i përfshirë kryesisht në metabolizmin dhe sekretimin e uresë, në sintezën e ADN-së dhe prodhimin e proteinave. Gjithashtu, Arginina është një pararendës i rëndësishëm i monoksidit të azotit (NO) dhe si rrjedhojë luan një rol në zgjerimin e enëve të gjakut.

perdorimi

2 kapsula dy herë në ditë sipas nevojës, midis vakteve ose para gjumit me të paktën 250 ml ujë ose lëng për të lehtësuar përthithjen.

Perberesit

 

L-Arginine (Formë e Lirë)  1 g  (1.000 mg) **

Përbërës të tjerë: Hipromelozë (kapsulë celuloze), Acid Stearik (origjinë bimore) dhe dioksid silici.

paketimi

100 kapsula