Psyllium Husk Powder

L2,000

Ka stok

In Stock

SKU: 13073

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes i perbere nga ushqime të tilla si lëvozhgat e farave të psiliumit i cili eshte nje burim i shkëlqyer i fibrave te cilat mund të zvogëlojnë rrezikun e sëmundjeve të zemrës.
Një porcion pluhuri i lëvozhgës së psiliumit siguron 6 gram nga 7 gram fibra të tretshme të nevojshme në ditë për të pasur këtë efekt.

perdorimi

Përzieni 1 lugë gjelle çdo ditë në të paktën 340 gr ujë ose lëng dhe konsumojeni menjëherë. Sigurohuni që të pini shumë lëngje shtesë gjatë gjithë ditës.

permbajtja

Permbajtja Sasia per dozim Sasia % se vleres ditore
Kalori 30 *
Yndyrë totale 0 gr 0 %
Natriumi 10 mg < 1%
Karbohidratet totale 8 gr 3 %
Fibër diete 7 gr 25 %
Fibra e tretshme 6 gr *
Fibra e pazgjidhshme 1 gr *
Proteina 0 gr *
Hekuri 1.5 mg 8 %
Kaliumi 87 gr 2 %

paketimi

340 ml.