VITAMIN D -3 & K-2 VEG CAPSULES

L2,100

Ka stok

In Stock

SKU: 12871

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Vitamine D -3 dhe Vitamine K-2 dy lëndë ushqyese të hulumtuara gjerësisht për kontributin e tyre në shëndetin e kockave, dhëmbëve dhe sistemit kardiovaskular.
Vitamina D3 nxit transportin dhe përthithjen e kalciumit. Studimet e fundit tregojnë se vitamina D3 mund të luajë një rol në veprimin e duhur të insulinës dhe metabolizmin e glukozës dhe ka një funksion i rëndësishëm brenda sistemit imunitar.
Vitamina K është kritike për formimin e një matrice të shëndetshme dhe të fortë kockore. Roli i vitaminës K në shëndetin arterial sillet rreth aftësisë së saj për të mbështetur metabolizmin e duhur të kalciumit në strukturat vaskulare.

perdorimi

Merrni 1 kapsulë 1 deri në 2 herë në ditë me ushqim.

Perberesit

Vitamina D3                               25 mcg (1000 IU)
Vitamina K2                               45 mcg

 

Përbërës të tjerë: Miell orizi, Hipromelozë (kapsula celuloze), Askorbil Palmitat dhe Dioksid silikoni.