TRIDERM IMMU GEL DERMOPROTE COMPLEX TUB 30 ML

L2,540

Ka stok

In Stock

SKU: 13728

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Formulim kozmetik që mbron dhe normalizon lëkurën dhe mukozën e jashtme, të prirur ndaj manifestimeve të përsëritura të dobësimit të mbrojtjes imune, të shoqëruara me acarim dhe parehati të lokalizuar.

 

 

permban

POLIDATIN një molekulë natyrale shumë antioksiduese, e aftë për të qetësuar inflamacionin e lëkurës

EPIGALLOCATECHIN GALLATO Ndihmon në promovimin e mbrojtjes imune natyrore të lëkurës dhe mbrojtjen kundër llojeve të ndryshme të agjentëve të jashtëm.

β-glukan/L-Carnosis Zbut skuqjen dhe acarimin; kundërvepron me radikalet e lira, duke mbrojtur nga stresi oksidativ; promovon mekanizmat e riparimit të epidermës, duke rritur mbrojtjen natyrale të lëkurës.

perdorimi

Aplikoni një shtresë të hollë në zonat e prekura, sipas nevojës, gjithashtu disa herë në ditë. Gjithashtu i përshtatshëm për përdorim në zonën perilabial dhe në mukozën e organeve gjenitale të jashtme.

paketimi

30ml