Advances Gamma E Complex Softgels

L3,200

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11750

Pershkrimi i produktit

Suplement me vitaminë E me spektër të gjerë që përfshin të gjithë gama tokoferolet dhe tokotrienolet. Gamma-tokoferolet janë forma më e pasur me vitaminë E e cila është vecanerisht e rëndesishme falë aftësise unike për teë detoksifikuar dhe eleminuar speciet reaktive te nitrogjenit, një formë shkatërruese e radikaleve të lira. Grupi i vitaminave E, tokoferole dhe tokotrienole janë të mirënjohura për mirëmbajtjen e shëndetit kardiovaskular dhe sistemit imunitar.

perdorimi

2 kapsula në ditë të shoqëruara me ushqim.

paketimi

60 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Kalori 10
Kalori nga yndyra 10
Totali i yndyrnave 1g
Vitaminë E (si d-alfa tokoferol) 450 IU 1500%
Totali i tokoferoleve 600 mg *
Gama tokoferole 200 mg *
Tokotrienole mikse (Tokomin®) 10 mg *

perberes te tjere

Kapsulë xhelatinoze (xhelatinë, glicerinë, ujë, karob) dhe vaj nga kundrat e orizit. Permban soje.