ChewyZymes™ Chewables

L2,600

S’ka stok

Out of stock

SKU: 12234

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suport për traktin digjestiv, e përshtatshme për të rritur dhe fëmijë.

ChewyZymes™ është një formulim me enzimave tretëse me spektër të gjerë në një tabletë që përtypet me shije natyrale fruta pylli, për të rritur dhe fëmijë.

E krijuar posacërisht për të ndihmuar në tretjen optimale mes vakteve. Enzimat tretëse janë thelbësore për përthithjen nga trupi dhe për përdorimin e plotë të nutrientëve në organizë,.

Enzimat e përdorura në këtë produkt janë testuar në një studim të kontrolluar laboratorik dhe janë treguar aktive gjatë gjithë kohës nga pH i sistemit tretës dhe nuk janë asgjësuar  nga acidi në stomak.

BioCore® dhe BioCore Kids® janë marka tregtare të regjistruara të Kompanisë Kombëtare të Enzimave.

perdorimi

2 tableta në ditë përpara ose gjatë një vakti.

Fëmijët (moshat 4 vjec e lart): Përtypni 1 tabletë përpara ose gjatë një vakti.

Perberesit

Përmbajtja Sasia per dozim Sasia % së vlerës ditore
Karbohidratet totale 1 g < 1 %
Sheqernat totale <1g 1 %
sheqerna të shtuar <1g
Enzimat vegjetariane BioCore Kids® 144 mg *
Amilaza (nga Aspergillus oryzae) 3.500 DU *
Proteaza (nga Aspergillus oryzae) 21.000 HUT *
Proteaza (nga Aspergillus oryzae) 4.000 PC *
Laktaza (nga Aspergillus oryzae) 1000 ALU *
Glukoamilaza (nga Aspergillus niger) 5 AGU
Proteaza (nga Aspergillus niger) 50 SAPU *
Invertaza (nga Saccharomyces cerevisiae) 400 SU *
Lipaza (nga Candida rugosa, Aspergillus niger dhe Rhizopus oryzae) 500 FIP *
Diastaza (nga Aspergillus oryzae) 1.500 DP *
Proteaza (nga Aspergillus oryzae) 2 AP *

PAKETIMI

90 tableta të përtypshme

Përbërës të tjerë: Fruktozë, shije natyrale, oriz maltodekstrin, acid citrik, stearat magnezi (origjinë bimore) dhe pluhur panxhari.