DEFENCE COLOR PRIMER TONE-EVENING 30 ML

L2,840

Ka stok

In Stock

SKU: 13946

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Bazë për zbardhjen e lëkurës së fytyrës dhe zonës së syve.

E shkëlqyeshme për të gjitha llojet e lëkurës.

Minimizon poret dhe papërsosmëritë, duke reduktuar rrudhat dhe linjat e shprehjes.

permban

  • Agjent biomimetik për formimin e filmit i projektuar teknologjikisht përmes një procesi ekologjik inovativ dhe i përbërë nga glikopolimere natyralë, formon një rrjetë biopolimere që mbron lëkurën, ofron një efekt lifting dhe përmirëson qëndrueshmërinë e grimit.
  • Acidi Hialuronik në mikrosfera dhe me peshë të lartë molekulare – është një përbërës kyç pasi ka veti shumë të larta të mbajtjes së ujit, nxit qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës.
  • Ekstrakti i Acmella Oleracea – Përbërës aktiv anti-plakje me prejardhje natyrale që zbut rrudhat dhe linjat e holla.
  • Mikropluhur teksturues sferike dhe poroze – ka veti mattifikuese dhe jep një efekt blur.

Ingredientët: dimethicone, undecane, isododecane, tridecane, dimethicone crosspolymer, coconut alkanes, aqua (water), cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, pentylene glycol, tapioca starch, disteardimonium hectorite, polyglyceryl-4 isostearate, limnanthes alba seedoil (limnanthes alba (meadowfoam) seed oil), butylene glycol, silica, coco-caprylate/caprate, caprylic/capric triglyceride, caesalpiniaspinosa fruit extract, sodium hyaluronate, ethylhexylglycerin, cetyl alcohol, ethylhexyl palmitate, kappaphycus alvarezii extract, acmellaoleracea extract, butyrospermum parkii butter extract (butyrospermum parkii (shea butter) extract), tocopherol, trihydroxystearin, CI77891 (titanium dioxide), CI 77491 (iron oxides), triethoxycaprylylsilane, glucomannan.

perdorimi

Aplikoni një sasi të vogël para make-up-it.

paketimi

30 ml.