DEFENCE COLOR SECOND SKIN COMPACT FOUNDATION

L2,700

Ka stok

In Stock

SKU: 2129

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Puder kompakte per te gjitha tipet e lekures me SPF 20. E lehte per tu aplikuar. Matifikon pamjen e lekures suaj. Ka paketim praktik, i cili permban nje sfungjer dhe nje pasqyre. E disponueshme ne 4 nuanca. (501 deri ne 504)

permban

Faktore “GLOW” – Kombinim i vecante i perberesve aktiv antioksidues te cilet mbrojne kunder stresit oksidativ:

 – Ekstrakti i lipideve te kakaos: Permban biolipide speciale qe zbusin siperfaqen e lekures.

– Vaji Moringa oleifera:  Zbutes efektiv qe forcon dhe mbron lekuren nga demtimet qe vijne nga mjedisi (agjent anti-ndotes).

– Vitamina E:  Mbron nga radikalet e lira dhe stresi oksidativ.

Agjentet teksturizues: Pluhra mikroskopik qe lehteson shperndarjen e produkteve ne lekure pas aplikimit.

perdorimi

Aplikojeni ne menyre te barabarte ne fytyre duke perdorur sfungjerin e dhene ose me furcen e make up-it.  

paketimi

9 ml