Flax Oil 1000 mg Vegan Formula Veggie Softgels

L2,850

Ka stok

In Stock

SKU: 11819

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Ofron suport kardiovaskular, përban Omega 3.

specifikime

Vaji i farave të lirit është një burim natyral i acidit yndyror omega 3 (ALA). Acidi alfa linoleik (ALA) konsiderohet si acid yndyror esencial, pasi trupi nuk mund ta prodhojë nga yndyrnat e tjera dhe duhet ta marrë me doemos vetëm përmes përmes ushqimit ose suplementeve. Sipas studimeve ky vaj ofron suport kardiovaskular dhe ndihmon në mirëmbajtjen e një lëkure të shëndetshme.

Vaji është presuar në të ftohtë dhe me kujdes maksimal, në mënyrë që të ruajë në mënyrë optimale vetitë origjinale të vajit brenda farës. Kujdes i madh është treguar gjithashtu në paketimin e tij në kapsulë xhelatinoze, e cila e mban vajin të mbyllur brenda dhe e mbron atë nga oksidimi dhe kontaminimi.

perdorimi

1 kapsulë xhelatinoze, 1 deri ne 3 herë në ditë.

permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Totali i yndyrnave 1 g 1%*
Vaj nga farat e lirit organik (Linum usitatissimum) 1g (1,000 mg) * 1 g (1,000 mg)
Kalori 10

paketimi

120 kapsula xhelatinoze