Magtein™ Veg Capsules

L7,290

Ka stok

In Stock

SKU: 11820

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqimor për shëndetin dhe mirëqenien e trurit dhe funksionet konjitive.

  • Suport konjitiv
  • L-treonat magnezi
  • Suport per memorien dhe të mësuarin

Magnezi është një mineral esencial i mirënjohur për rolin e tij në sistemin skeletor dhe nervor. Studimet e fundit kanë treguar që është gjithashtu një përbërës esencial për shëndetin dhe mirëqenien e trurit dhe funksionet konjitive, pasi mirëmban densitetin dhe stabilitetin e sinapseve te neuroneve. Megjithatë shumica e formave të magnezit nuk përthithen me lehtësi nga sistemi nervor. Magtein™ është një formë e patentuar e magnezit që kalon barrierën gjak-tru për përdorimin e tij ne tru. Studimet laboratorike tregojnë që Magtein ofron suport për shëndetin e trurit dhe mund të lehtësojë të mësuarin dhe të përforcojë memorien, si dhe gjithashtu ndihmon në qetësimin e gjendjes emocionale.

perdorimi

3 kapsula në ditë mundësisht në doza të ndara. (1 kapsulë gjatë ditës, e preferueshme pas drekës (14:00-16:00) dhe 2 kapsula 1 orë para gjumit)

paketimi

90 kapsula

permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditor
Magnesium (from 2,000 mg Magtein™ Magnesium L-Threonate) 144 mg 34 %
Magtein™ (Magnesium L-Threonate) 2 g (2,000 mg)

Perberes te tjere

Hipromelozë (kapsulë celuloze), miell orizi, acid stearik (origjinë bimore) dhe dioksid silikoni.