TAURINE 500 mg x 100 CAPS

L1,520

Ka stok

In Stock

SKU: 13063

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Taurina mbeshtet shendetin e sistemit nervor dhe funksionin e shëndetshëm visual. Taurina ndihmon në gjenerimin dhe rregullimin e impulseve nervore dhe ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të lëngjeve.
Ajo funksionon në inde duke stabilizuar membranat qelizore dhe duke ndihmuar transportin e kaliumit, natriumit, kalciumit dhe magnezi brenda dhe jashtë qelizave. Taurina ndihmon në gjenerimin dhe rregullimin e impulseve nervore dhe mbështet ruajtjen e ekuilibrit normal të lëngjeve; ai përdoret gjithashtu nga trupi në rrugët vizuale, si dhe në tru dhe sistemin nervor, ku funksionon së bashku me glicinën dhe GABA si një neurotransmetues.

perdorimi

Merrni 1 kapsulë, 1 deri në 4 herë në ditë me lëng ose ujë, mundësisht ndërmjet vakteve.

permban

Taurina (formë e lirë) 500 mg.

paketimi

100 kapsula.