Coral Calcium Max

L1,500

Ka stok

In Stock

SKU: 10958

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes me bazë Korale i cili forcon dhe mirëmban stukturat kockore. Është një zgjidhje ideale në rast dobësimi të indit kockor, lezione të kockave dhe për mirëmbajtjen e kartilagjeve dhe artikulacioneve.

Kalciumi është një mineral i domosdoshëm për shëndetin e organizmit. Ai forcon dhe mirëmban strukturat kockore, muskulare dhe artikulacionet. Funksioni i vitaminës D është i lidhur ngushtë me Kalciumin dhe përthithjen e tij. Pa vitaminë D organizmi jonë do absorbonte vetëm 10% të Kalciumit që marrim nga dieta. Magnezi nxit rezistencën fizike, normalizon tonusin muskular dhe indin kockor, duke reduktuar lodhjen dhe duke kontribuar në funksionimin normal të funksioneve organike.

perdorimi

4 kapsula në ditë të shoqëruara me shumë ujë, 2 në mëngjes dhe 2 në darkë.

paketimi

80 kapsula x 800 mg

perberesit

Kalcium 800 mg Korale 1,1 g
Magnez 300 mg Vitamina D3 5,0 mcg

nuk permban

Aromë artificiale, ngjyrues artificial, konservantë, produkte qumështi, produkte peshku, gluten, laktozë, OMG, sheqer