Glucosamine ‘1000’ Vegetarian

L3,500

Ka stok

In Stock

SKU: 11755

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Per shendetin e kockave dhe artikulacioneve.

Glukozamina ështe një përbërës esencial për formimin e glukosaminoglikaneve (GAGs) dhe proteoglikaneve, përbërësit kryesor të indit kërcor. Këto përbërës tërheqin ujin dhe formojnë një si jastek tek artikulacionet duke ofruar lubrifikim dhe amortizim ndaj goditjeve. Ky produkt është vegan/vegjetarian dhe nuk është i derivuar nga molusqet.

perdorimi

2 kapsula në ditë.

paketimi

90 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Kalori 10
Totali i karbohidrave 2 g
HCl glukozamine GreenGrown® 2 g *

perberes te tjere

Celulozë (Kapsula), pluhur celuloze, stearat magnezi (origjinë bimore) dhe silicë.