NO DOL FORTE

L3,650

Ka stok

In Stock

SKU: 13050

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes për funksionimin e rregullt të kyceve i bazuar në ekstraktin Boswellia, kolagjenin e tipit ll, kondroitin sulfat dhe acid hialuronik, me vitamina C dhe D.

specifikime

  • Boswellia lufton gjendjet e tensionit të lokalizuar në kyce dhe lehtëson funksionin e tyre.
  • Kolagjeni i tipit II, sulfati i kondroitinës dhe acidi hialuronik janë përbërësit kryesorë të kërcit të kyçeve.
  • Vitamina C kontribuon në sintezën normale të kolagjenit për funksionimin e rregullt të kërcit dhe kockave dhe ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.
  • Vitamina D kontribuon në përthithjen/shfrytëzimin e rregullt të kalciumit dhe fosforit dhe në ruajtjen e kockave normale.

Perdorimi

Rekomandohet të merrni 1 tabletë dy herë në ditë, mundësisht të shoqëruara me ushqimin dhe me shumë ujë.

Perberesit

Kolagjen i hidrolizuar i tipit ll 770 mg
Sulfat kondroitin 140 mg
Sulfat kondroitin 100 mg
Ekstrakt fosfolipid Boswellia 300 mg
Acide triterpenike 75 mg
Vitaminë C 30 mg
Vitaminë D 10 mcg

Paketimi

60 tableta