Vertebene disc capsules

L3,780

Ka stok

In Stock

SKU: 3085

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes per disqet tuaja spinale me ekstrakt Bambuje, kolagjen, a. hialuronik, glukozamine dhe vitamine C.

Disqet intervertebrale kanë një rol shumë thelbësor, ato formojnë lidhjen midis vertebrave duke siguruar lëvizshmerinë e sistemit tonë skeletik dhe shërbejnë si amortizatorë të tronditjeve. Me marrjen sistematike 2 herë në ditë të kapsulës Vertebene, disqet tuaja vertebrale do të marrin sasinë e duhur të përbërësve natyral që i nevojiten: Kolagjenin e tipit 2, Acidin Hialuronik, Glukosaminë, L-Lizinë dhe ekstraktin e Silicës nga Bambuja. Me këto 5 elemente disqet tuaja vertebrale janë mirë furnizuara dhe maksimalisht mirëmbajtura.

 

perdorimi

2 kapsula në ditë mes ushqimit.

paketimi

60 kapsula

permbajtja

 Përmbajtja Sasia për dozim Sasia % së vlerës ditore
Kolagjen i hidrolizuar 600 mg *
Kolagjen I Tipit II 360 mg *
Mukopolisaharide 180 mg *
Acidi hialuronik 60 mg *
Glukozaminë (NAG) 200 mg *
Ekstrakt i bambusë: 140 mg *
L-lizinë HCl 56 mg *
Vitaminë C 60 mg 75%

perberes te tjere

Hidroksipropilmetilcelulozë (kapsula); agjentë stabilizues, Stearat Magnezi (origjinë bimore)