Glucosamine & Chondroitin Ekstra Strength 120 Tab_Now

L6,820

S’ka stok

Out of stock

SKU: 14179

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suporton shëndetin e artikulacioneve.

Glucosamine & Chondroitin Extra Strength kombinon dy përbërës të mirënjohur mbështetës të kyçeve në format e tyre sulfate. Glukozamina është një bllok themelor ndërtues për formimin e glikozaminoglikaneve (GAG) dhe proteoglikaneve, përbërësit kryesorë të indit kërc.

perdorimi

Merrni 2 tableta në ditë. Për shkak të madhësisë së tabletës, merreni me 235 ml ujë ose pije të tjera.

permban

Përmbajtja: Sasia për dozim: Sasia e % së vlerës ditore:
Kalori 10
Karbohidratet totale 2 g <1%
Natrium 110 mg 5%
Sulfati i Glukozaminës (nga Kompleksi Glucosamine Kalium Sulfate) 1.5 g (1,500 mg) *
Kondroitin sulfat natriumi (nga kërci i gjedhit) 1.2 g (1,200 mg) *

paketimi

120 Tableta