DEFENCE HAIR OIL SHAMPOO EXTRA GENTLE

L2,000

S’ka stok

Out of stock

SKU: 12010

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Shampo vajore, e cila pastron falë afinitetit për lipidet. Ideal për tu përdorur nga personat të cilët kanë krujatje dhe një skalp të irrituar, si dhe për larjet e shpeshta.
Shpëlahet lehtësisht dhe nuk e rëndon flokun.

 

permban

-Extragentle cleansing base- Bazë pastruese shumë delikate formuar nga një fazë vajore, e cila bashkohet lehtësisht me fazën ujore falë surfaktantëve delikat të përzgjedhur.
-Glicerinë- Falë vetisë së saj humektante, hidraton dhe ribalancon skalpin, duke ndihmuar në reduktimin e kruajtjeve dhe ndjenjën e diskomfortit.
-Pro-Vitamin B5 (pantenol)- Ka veti hidratuese për skalpin dhe flokun. Gjithashtu ndihmon në riparimin e flokut. Depërton lehtësisht në flokë duke rikthyer hidratimin dhe luftuar dëmet e shkaktuara gjatë stilimit ose nga agjentët e jashtëm atmosferikë.

perdorimi

Aplikoni shampon butësisht në flokë të lagur dhe në skalp. Masazhojeni për pak minuta dhe shpëlajeni.

paketimi

400 ml