DEFENCE HAIR SHAMPOO ANTI-OILY DANDRUFF

L1,330

Ka stok

In Stock

SKU: 12013

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Shampo për flokë me zbokth dhe të yndyrshëm.
Falë formulës specifike ndihmon në normalizimin e prodhimit të yndyrës dhe reduktimin e zbokthit. Gjithashtu ndihmon në qetësimin e kruajtjeve dhe irritimit të skalpit.

 

permban

-Acid shikimik- Substancë natyrale e përftuar nga Anise, e cila ka efekt sebum-rregullator. Ai kontrollon prodhimin e sebumit duke inhibuar enzimën e lipazës.
-Purifying plant complex- Kombinimi i dy ekstrakteve të piperit të zi dhe Inga alba bark, me veti antimikrobiale kundër kërpudhës Malassezia furfur.

perdorimi

Aplikoni shampon butësisht në flokë të lagur dhe në skalp. Masazhojeni për pak minuta dhe shpëlajeni. Rekomandohet të përdoret 2-3 herë në javë, por edhe më shumë në rast se është e nevojshme.

perbajtja

200 ml