Fiale Miglio BIO&VEGAN

L4,680

Ka stok

In Stock

SKU: 0743

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Ampula nje perdorimshme, per trajtimin e renies dhe forcimin e flokut. Ndihmojne ne stabilizimin e barrieres hidrolipidike te skalpit te kokes, duke reduktuar keshtu dobesimin dhe hollimin e flokeve.

 

PERMBAN

Ekstrakte organike melise (millet), hithre, rozmarine, qeliza staminale te molles, pantenol, ekstrakte te Maca-s dhe fitokompleks Algal.

Algal phytocomplex (fitokompleksi Algal) parandalon irritimin e skalpit dhe rregullon prodhimin e yndyres, duke inhibuar enzimen 5 alfa reduktaze, pergjegjese per prodhimin e yndyres e cila shkakton dobesim te rrenjes se flokut.

Ekstrakt Maca – ndihmon ne rigjenerimin e flokut.

Proteina, karbohidrate, acide yndyrore, vitamina dhe minerale si jodi, kalciumi dhe hekuri – forcojne floket e dobet dhe luftojne renien e tyre.

PERDORIMI

Tundeni ampulen para perdorimit. Aplikojeni ate pas dushit, ne floke te lagur dhe masazhojeni per disa minuta, me pas lerini floket te thahen ne menyre natyrale ose me tharese flokesh ne temperature te ulet. Per rezultate te dukshme rekomandohet perdorimi i tre ampulave ne jave, per se paku nje muaj.

PAKETIMI

12 ampula x 10 ml