TRIDERM D.S. INTENSIVE SHAMPOO

L1,600

Ka stok

In Stock

SKU: 12207

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Shampo e cila ndihmon në reduktimin e simptomave të dermatit seborroeik (kruarje, djegie, skuqje të lëkurës, zbokth). Minimizon acarimin e lëkurës dhe forcon barrierën e lëkurës.

 

permban

-Ciklopiroksolamina: Përbërës aktiv me veti antifungale me spektër të gjerë. Zbut inflamacionin e lëkurës.
-Acidi succinic përmirëson aftësinë e mikroorganizmave komensale në lëkurë për të luftuar mikroorganizmat patogjenë, duke nxitur kështu homeostazën e mikrobiotës së lëkurës.
-Propanediol kaprilat pengon përhapjen e specieve mykotike nëpërmjet një mekanizmi reagimi negativ.
-Zinku PCA kripë zinku e acidit karboksilik pirolidon me aktivitet rregullues të sebumit.

perdorimi

Si trajtim intensiv, përdorni nje here ne 2 dite, duke e lënë të veprojë për të paktën 2 minuta para se ta shpëlani; Si mirëmbajtje, përdoret 2 herë në javë.

paketimi

125 ml