Rigenforte retard naturcaps

L1,150

Ka stok

In Stock

SKU: 1757

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Zgjidhja ideale për flokët e dëmtuar dhe pa jetë. Suplement ushqyes me BIOTINAX (formulë e patentuar, e përbërë nga Biotina, Metionina dhe Cistina), vitamina dhe minerale. Biotina dhe Seleni ndihmojnë në mirëmbajtjen e flokëve të shëndetshëm. Zinku ushqen flokët dhe thonjtë. Bakri favorizon pigmentimin e flokëve. Vitamina E kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

-Kapsula Retard Bifazike: Kapsulë speciale, që përmban brënda 4 mikrotableta, me teknologji të patentuar nga Esi, shpërbërja e të cilave bëhet e diferencuar dhe e ngadaltë, për t’i garantuar organizmit marrjen e plotë të ushqyesve, në mënyrë graduale.

-Produkt Vegjetarian

perdorimi

1 kapsulë në ditë të shoqëruar me shumë ujë.

paketimi

30 kapsula x 708 mg

perberesit

L-Metioninë 250,0 mg L-Metioninë 250,0 mg L-Cistinë 50,0 mg
Ac. pantotenik (Vit. B5) 9,0 mg Vitaminë E 7,8 mg
Zink 7,5 mg Vitaminë B6 2,1 mg
Bakër 1,0 mg Acid folik 300,0 mcg
Selen 55,0 mcg D-Biotina 50,0 mcg