DEFENCE BODY RENEWING EXFOLIATOR SCRUB

L1,500

Ka stok

In Stock

SKU: 0304

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Skrab i bazuar në një formulë eksfoliuese që përmban sheqer ngjyrë kafe dhe një përmbajtje të lartë të vajrave bimor. Pastron butësisht papastertitë dhe qelizat e vdekura nga lëkura, duke favorizuar rigjenerimin e qelizave të lëkurës. Pas aplikimit e lë lëkurën të pastër, të butë dhe me një aromë të mrekullueshme orkideje dhe vanilje.

PERBERESIT

Sheqer (sheqer i bardhë dhe kaf) levozhga (bajame dhe lajthi): Realizojnë një eksfolim të butë.

Vaj bajame te embel: Një vaj vegjetal emolient shumë i fuqishëm.

Shea butter: Ka efekt  zbutës dhe mbrojtës.

Vaj  i farës së shegës: I pasur me acid punicik (acid yndyror omega 5), i cili ka veti revitalizuese dhe ushqyese.

PERDORIMI

Aplikoni skrabin në lekurë të lagur duke e masazhuar me levizje rrethore, pastaj shpëlajeni. Për nje efekt eksfoliues  me intensiv, aplikojeni në lëkurë të thatë. Rekomandohet të përdoret  2-3 herë në javë.  Ideal për përgatitjen e lëkurës për trajtimet e mevonshme kozmetike.

PAKETIMI

200 ml